Draugiem.lv “ķēdes vēstules” jaunā formātā?

Jau kādu laiku pa visiem labi zināmo portālu draugiem.lv sāk pāršalkt jaunas “ķēdes vēstules” jaunā formātā, kuras aicina cilvēkus palīdzēt ziedot kādam bērnam, kuram nepieciešama operācija un tā tālāk. Vai šādā veidā tagad sākam manipulēt ar cilvēku sirdsapziņu? Ko par to visu saka pati draugiem.lv administrācija? Vai nebūtu prātīgāk tad labāk izveidot jaunu ziedojumu sadaļu, kurā būtu visas šīs vēstules apkopotas? Vai tiešām tur augšā neviens nav pamanījis šīs vēstules?

Zemāk teksts, kuru ievēroju kā pēdējo starp savām saņemtajām vēstulēm…

No: (neatklāts autors)
Tēma: Lūgums palīdzēt…

Palīdzība Patrikam Slišānam (Krūmiņam)
Iekopējot linku Jūs varat ziedot!
http://www.ziedot.lv/proj.php?id=341&lng=lv
2007.gada 15.septembrī pasauli ieraudzīja mazais Patriks, kuru jau no pirmās dienas pārsteidza smaga slimība. Mazulis jau pārcietis 4 operācijas. Patrikam ir noteikta diagnoze – iedzimts hipoventilācijas sindroms. Tas nozīmē elpošanas problēmas, kas rodas bērnam iemiegot – viņš elpo virspusēji un asinīs uzkrājas ogļskābā gāze (CO2). Tā rezultātā bērns var iemigt un vairs nekad neatmosties.
Patrika dzīvība pašlaik atkarīga no CO2 monitorēšanas un plaušu ventilācijas. Mazulis visu laiku atrodas slimnīcā ārstu uzraudzībā. Lai noteiktu CO2 līmeni, zēnam gandrīz katru stundu dur pirkstiņā. Ja CO2 līmenis ir augstāks nekā pieļaujams, jāveic mākslīgo plaušu ventilācija. Latvijā diemžēl nav atbilstoša plaušu ventilācijas iekārta, kas spētu noteikt un uzturēt pareizo CO2 līmeni. Ja būtu pieejams šāds speciāls aparāts un transkutāns CO2 monitors (līmenis asinīs tiek noteikts caur ādu nevis durot ik pa stundu pirkstiņā), tiktu glābta ne tikai Patrika dzīvība, bet viņš pat kādreiz varētu pamest slimnīcu un doties mājās.
Patrika slimība ir reta un Latvijā šādi bērniņi parasti neizdzīvo. Arī diagnoze tika noteikt Zviedrijā, jo Latvijas medicīnā šis ir ļoti īpašs gadījums.
Šobrīd Patriks dzīvo pateicoties vecāku neatlaidībai un mīlestībai, Bērnu slimnīcas mediķu entuziasmam. Kad zēns sasniegs gada vecumu, tad viņu varēs operēt ārvalstīs un, iespējams, Patriks varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. No vienaudžiem viņu atšķirs neliels implants elpošanas ceļos.
Lai Patriks sasniegtu gada vecumu un plānoto operāciju, nepieciešams īpašs plaušu ventilācijas aparāts un CO2 monitors. Lai tos iegādātos, nepieciešami vismaz 15 050 lati – 8050 lati C02 monitoram un 7000 lati plaušu ventilācijas aparātam.

7 thoughts on “Draugiem.lv “ķēdes vēstules” jaunā formātā?

  1. Tas nav nekas jauns. Pagājušajā gadā ap ziemassvētkiem, da i pirms un pēc tiem – bieži vien saņēmu šo spamu… Galvenais beigās neaizmirst pierakstīt – “Obligāti pārsūti citiem, vismaz 10 cilvēkiem, lai pašam šādi kreņķi nebūtu!!!”

  2. Manuprāt labāk es palīdzu tiem, kas man pa draugiem atsūta kādu daruga drauga bēdu, nevis pa TV vai kā citādi rādīto… Ja palīdzēšu, tad drīzāk draugiem.lv saņemtajam aicinājumam.

    P.S. Patrikam noziedoju 10Ls

  3. Aj, nez – man kaut kā tomēr nepatīk šīs ‘ķēdes’ vēstules, lai arī cik ļoti mīļi tās nebūtu uzrakstītas. Tam ir domāta draugiem.lv administrācija, lai tādus jautājumus pārcilātu par augstākminēto vēstuli…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s