Atmiņas par ceļojumu… un vēl…

Sergels Torg, StockholmŠovakar, netā sēžot, iekš Gūgles meklēju webkameras. Uzdūros Sergels Torg laukumam Stokholmā. Sāku nedaudz tā kā ilgoties pēc visa, ko tur piedzīvoju četrās dienās.

No vienas puses – četras dienas ir daudz, bet… ja tā padomā, tad tikai centra daļa tur vien redzēta + vecpilsēta. Gribētos aizbraukt labprāt vēl kādu reizi un censties apskatīt vairāk – pilsētas atlikušo daļu :)

Nja… atgriežoties nedaudz tomēr vēl skumīgi – fakts, ka latviešu kultūras līmenis tomēr ir tik zems… nu, kaut vai braucēju/gājēju starpā. Piemēram – cik ta mums te mazajai rīdziņai ir gājēju ielas? Tā pati Kaļķu iela, Vecrīgā, kura tāpat (piedodiet!) ir aizdirsta (teicu jau – piedodiet!) ar vietējo pilsonīšu automašīnām un tā tālāk…  vispār tā padomājot – kādēļ visu Vecrīgu nevarētu izveidot kā lielu gājēju zonu? Bāc, nu reizēm tiešām nobesī, ka te kā tādam nervozam fruktam jāstaigā pa Vecrīgu, skatoties ik pēc pusminūtes atpakaļ, vai aiz stūra neparādās kāda bieza letiņa krutais BMW vai vēl kas smalkāks. Labi, nav jau pretenziju pret nevienu no automašīnām, bet, vai tad nevarētu kaut 5 minūtes līdz savam ofisam/dzīvoklim šie šoferīši arī ar kājiņām, kaut vai pa Vecrīgu, doties kājām?

Mja. Eiropa… no vienas puses – iekšā, taču vēl liekas, ka tas vēl tiešām ir dikti tālu no mūsu platuma grādiem…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s