10 punkti, lai uzlabotu satiksmi galvaspilsētā

Bilde1. Palielināt caurlaidību krustojumā pie bijušās “Minskas”, lai vakara stundās nebūtu tā, ka tad, kad iedegas pirmajā luksoforā zaļā gaisma, tikai paši pirmie var pārbraukt arī otro luksoforu.

2. Pēc Akmens tilta Pārdaugavā, krustojumā ar Slokas ielu, vajadzētu sataisīt normāli tramvaja sliedes, citādi tur ātrums ir jāsamazina vairāk nekā uz guļošajiem policistiem, lai droši izbrauktu virzienā uz Uzvaras parku.

3. Aizliegt kreiso pagriezienu uz Ulmaņa gatves un Vienības gatves virzienā no centra! Tur ir ļoti labi iespējams apbraukt pa mazo ieliņu gar tramvaju depo, un uzreiz samazinātos korķis, nobraucot no Salu tilta! (Gan jau otrā virzienā arī kaut ko var izdomāt!)

4. Par iebraukšanu un palikšanu krustojumos ieviest tādu pašu sodu kā par braukšanu pie sarkanās gaismas. Kontrolei uz krustojumiem uzlikt kameras, un sodu lai maksā auto īpašnieks vai, ja var pierādīt, ka tai laikā braucis kāds cits, tad tas cits. (Juridiskām personām būtu jānorāda atbildīgā persona (ar derīgām autovadītāja tiesībām) par katru auto.) Tās kameras sevi atpelnītu dienas laikā!

5. Akmens tilta centra pusē trolejbusam likt apgriezties tāpat kā citiem satiksmes dalībniekiem. Tas viņiem aizņemtu maksimums 2 min., bet tajā pašā laikā tiktu ļoti uzlabota satiksmes drošība, jo tur regulāri notiek avārijas, un palielināta caurlaidība uzbraukšanai uz Akmens tilta.

6. Izveidot ekspertu grupu, kas izvērtētu katra atsevišķa kreisā pagrieziena lietderību uz maģistrālajām ielām. (Pēc maniem uzskatiem, lielāko daļu vajadzētu aizliegt.)

7. Uzlikt sekošanas ierīces visiem operatīvajiem transportlīdzekļiem un izveidot par kontroli atbildīgu vienotu institūciju, lai varētu skaidri redzēt, cik nepieciešami ir izmantotas bākugunis un skaņas signāls, un sodīt, sodīt, sodīt. Kontroles institūciju vajadzētu KNAB pakļautībā.

8. Uz Zemitānu tilta virzienā uz centru aizliegt kreiso pagriezienu uz Pērnavas ielu, bet tā vietā uztaisīt, lai tie, kas grib nogriezties pa kreisi, griežas pa labi un zem tilta izbrauc gar Zemitānu staciju un tālāk pa Sapieru ielu, un tad nogriežas uz Pērnavas ielas!

9. Uz Vaidavas ielas aizliegt apstāties un stāvēt (tostarp aizliegt tur regulāri kontrolēt bezbiļetniekus, tādā veidā vēl vairāk palielinot sastrēgumu), tad turpat varētu izveidot atsevišķu joslu sabiedriskajam transportam, kas nevienu netraucētu.

10. Likvidēt maršruta taksometrus kā sugu!

Tas laikam pagaidām arī ir viss no ierosinājumiem. Pirms kādas nedēļas mēģināju aizbraukt ar sabiedrisko transportu no Brīvības ielas uz Pārdaugavu (7. trolejbuss), man tas aizņēma aptuveni pusotru stundu, lai gan abos galos līdz pieturai bija jāiet tikai kādi 100 m.

Iniciatīva ir ļoti apsveicama.

TVNet 28. novembris, 20:51 by TVNet Lasītājs

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s