100 gadus vecs hibrīdauto

Eco GeekSurprise! The first hybrid car is a 100-year-old Porsche! The car had in-wheel electric motors and an onboard gas engine to recharge the batteries. This makes the car a serial hybrid (only one engine drives the wheels) like the Volt, instead of a paralell hybrid (both engines drive the wheels) like the Prius. And the car, on the whole, was quite a breakthrough at the time.

/Eco Geek: Porsche Had World’s First Hybrid 100 Years Ago ( Monday, 12 November 2007)/

Kā izarādās, tad viens no pirmajiem hibrīdauto bija Porsche! Kaut kā dīvaini paliek… aptuveni 1907. gads un elektrodzinēji… jāsāk domāt – ja jau toreiz bija elektrodzinēji vecajos hibrīdos, tad mūsdienās jau šī tehnoloģija varētu būt ekodegviela vai saules baterijas. Nu kaut kā tā :)

One thought on “100 gadus vecs hibrīdauto

  1. Patiesībā autobūves ēras sākumā elektromobīļi bija diezgan populāri. Tikai pēc naftas produktu buma sākās iekšdedzes dzinēju bums. Un elektromobīļi bija nepelnīti aizmirsti un par tiem īpaši vēstures lapās nepiemin.
    Der noskatīties nesen iznākušo filmu “Kurš nogalināja elektromobīli” un daudz kas kļūs skaidrāks par elektromobīļi VS iekšdedzes dzinēju automobīļi cīņu :).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s