Vai Comact-Disc ēras beigas? (Turpinājums: CD vs Vinyl)

Jau kādu laiku atpakaļ man te bija raksts (Vai Comact-Disc ēras beigas?) par to, ka kompaktdiskus sāk aizēnot jaunās, ienākošās tehnoloģijas. Secinājumā, pēc komentāriem nonācu pie gala slēdziena, ka šie datu nesēji tik drīz neizzudīs, tāpat, kā vēl neizzūd floppy datu nesēji, lai gan sen pats šādu prieku neesmu redzējis (vismaz ne savā kompī) ;)

Hm, tad nu lūk… kādēļ atgriezos pie šī raksta? Tādēļ, ka lasu diezgan interesantu lietu, ka CD, par mūzikas diskiem runājot, sāk izmirt… varētu padomāt – kādēļ? Atbilde viena – kvalitātes ziņā.

Varbūt, jā… no vienas puses – ir jau ērtāk staipīt apkārt tādu datu nesēju kā kompaktdisku, jo vēl neesmu redzējis uz ielas, kad kāds nēsātos ar vinila portatīvo atskaņotāju :D Lai gan… galu galā – vecie, labie vinili nekad neizmirs

Man jau patīk pašam ar baudu klausīties, kaut vai kā sprakšķ vinila atskaņotāja (adatas) galviņa, kad tā uzlikta uz plates celiņa :) Protams – kvalitāte vienmēr ir bijusi augstu vērtēta, un klubos, tas tiešām ir retums (vismaz te Latvijā), kur DJ‘i izvēlas atskaņot mūziku tieši no viniliem. Protams, ka viennozīmīgi, visiem prātā nāk naktsklubs, Rīgā uz Elizabetes un Skolas ielas stūra – Essential.

Lai nu kā – dzīvosim – redzēsim ;) Galu galā – varbūt ne pavisam izmirs, bet … kritetni samazināsies šo kompaktdisku ražošanas apjomi…

Advertisements

5 komentāri (+add yours?)

 1. stereo
  Nov 12, 2007 @ 21:18:09

  CD ir CD un vinils ir vinils. Redzot, kā disenēs DJ izmanto vinilplates, padomāju, ka tas ir tīri praktisku iemeslu dēļ – ar vinilplatēm var taisīt ļoti jaukus miksus, piedzenot un pieskaņojot visu kā vajag, izmantojot pa tiešo savas rokas un pirkstus. Un kāda tur kvalitāte no vinila klubos, ka vis rēc un brēc tā ka slikti metās.

  Atbildēt

 2. Krist2ps
  Nov 12, 2007 @ 23:38:52

  Nja. Bet mixeet no CD – tā nav māksla, bet no viniliem – gan ;) To tiešām vajag prast un ne kurš, katrs to māk :)

  Atbildēt

 3. stereo
  Nov 25, 2007 @ 14:18:38

  Practice makes perfect ;)

  Atbildēt

 4. Krist2ps
  Nov 25, 2007 @ 14:49:52

  Nu jā :)

  Atbildēt

 5. Burbuls
  Mar 17, 2009 @ 13:18:38

  CD, ir kompakts un digitals.
  Vinils ir dziivs un analogs.
  CD iemet playeri un klausies, bet bet tiem kas dzird vairak no skanjas piebildiis, ka skanjas diapazons nava nemaz tik plash un skanja, kura tiek parveidota no digitala ciparu formata un analogu tiek izkroplotaa un skanjas dzilums un dzivigums ir zems.
  Vinils piesaista ka pats formats pats par sevi un protams skanja, kura atskjiras un dzilumu un zemo basu deelj. Tapeec ari vairakums deju muzikas rakstaas uz vinila. Vinilam piemit savs sharms un romantika. Izvelc araa no vacinja, apluko to, uzliec adatu un klausies.

  No praktiska viedokla vinils ir profesionalaaks, jo DJ spelejot to visu dara manuali piedzenot ar roku atrumu un sinhronizet bitu bitaa.

  CD DJ iem ir ertaks deelj mazaka formata, kaa arii ertaak un atraak var varieet mixa laikaa ar skanjdarbiem.

  Priekshroku lieku vinilam.

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: