Apokalipses diena

ApocalypticaŠodien gan kopumā ņemot bija tāda padrūma diena- lietus, ik pa laikam saule, tad atkal lietus… pat uz darbu ejot pamatīgi izmirku, neskatoties, ka biju līdzi paņēmis lietussargu.

Diena jau kā pirmdiena- stresaina, vienā skriešanā. Arī nogurums pēc darba pats par sevi.

Neskatoties uz visu, šodien ar vienu savu draugu pabijām uz Apocalyptica koncertu, kas notikās Arēnā “Rīga”.

Te nedaudz par koncertu pašu kā tādu.

Koncerts sākās 19:00 ar iesildošās grupas “Stam1na” uzstāšanos (Nez, likās- skaņa draņķīga, apgaismojums arī… domāju- kur es esmu nonācis? :D). Šī somu grupa dibināta 1996. gadā kā Hard Metal grupa un slavas gaismu ieraudzīja 2005. gadā, ar viņu debijas albuma iznākšanu.

Paši Apocalyptica puiši uz skatuves kāpa apmēram ap 20:00. “Noblieza” vienu intro (ievada) gabalu, tad vienu gabalu iz Metallica repertuāra, un, var teikt, koncerts bija sācies. Pārsvarā tika spēlēti viņu klasiskie paša pirmā albuma (“Plays Metallica By Four Cellos” (1996)) gabali, ik pa laikam kaut kas arī no pēdējā (“Worlds Collide” (2007)).

Lielākās skatītāju jūtas uzdzina viņu instrumentāla versija gabalam “Bittersweet”, kur orģinālā šis gabals, ja kāds zin, ir kopā ar HIM un Rasmus. Pat bija skatītāju acīs manāmas asaras. Acīmredzot, šī mūzika tiešām aizrauj.


Apocalyptica “Bittersweet” (feat. HIM and Rasmus)
Ja neredzi video, tad kliko šeit.

Otrs viņu spēlētais gabals, kas tiešām aizrāva publiku, bija Metallica “Nothing Else Matters”, kur pat publika pamanījās noķert momentu un piebalsot piedziedājumā tik populāro- Nothing Else Matters– vispār smieklīgi izklausījās un reizē sajutos kā viena maza daļiņa no šī visa lielā pasākuma.


Apocalyptica “Nothing Else Matters (Live)”
Ja neredzi video, tad kliko šeit.

Mja, kas vēl… nu jā- zemāk mans neliels vērtējums par šovakar visu redzēto:

Skaņa: 5/5
Gaisma: 5/5
Publika: 4/5 (varēja būt māāāāāzliet aktīvāka un atraktīvāka)

Nu jā – skaņa un gaisma tiešām bij labi pārdomāta, neskatoties tik lielai vietai kā Arēna “Rīga”.

Un nobeigumā- pēdējo gabalu, ko Apocalyptica spēlēja un reizē arī novēlēja visiem mums, šeit, Latvijā, Rīgā, pie Baltijas jūras esošajiem- “Seemann”.


Apocalyptica “Seemann” (feat. Nina Hagen)
Ja neredzi video, tad kliko šeit.

Pats koncerts ilga apmēram pusotru stundu un publika bija tik tālu uzkurināta, ka puiši pat otro un (!!!) trešo reizi, pēc publikas ovācijām, kāpa uz skatuves.

Mazs Post Scriptum jeb offtopic tā sacīt…
Lai gan, neskatoties, ka pēc pasākuma pagājis jau krietns laiks, joprojām izdzīvoju šīs emocijas un mūzikas lidojumu. Nez, vienmēr, kad dzirdu vārdu Apocalyptica, tā vienmēr, pirmais, kas nāk prātā – puiši ar čelliem un mirušo dvēseles. Tas tiešām ir kā dvēselisks lidojums ikdienai.

Advertisements

1 komentārs (+add yours?)

 1. Tobis
  Okt 09, 2007 @ 21:45:15

  šis koncerts- vēlviena mana mūža laimīgākajam dienām.
  arii par publiku Tev piekrītu.
  Brīžiem bija sajūta, ka daudzi atnakusi tikai pafotogrāfēt un nodot koncertu talāk pa telefona sakariem. Un kko vēl atļāvās čīkstēt par to kā es ar draugiem izbaudu šo mūziku. Ja jau esi atnācis uz Apocalypticu, tad taču ir jārēķinās ar gruustīšanos un sveišiem matiem savā sejā .
  Par koncertu vēl visu nākamo nedēļu liks manīt sprandas krampji, zilumi un pārsistā piere. :D[dažas omites tik tiesām nebija apmierinātas ar patiesām ovācijām]

  Mūzika tik tiešām aizrāva talajās zilajās- apraudajos ne vienu reiz vien! Brīžos, kad dziedi līdz, plivini savus matus vienā ritmā ar uz skatuves esošajām zvaigznēm,liekasm ka pacelies gaisā ar mizlu plakātā redzamajiem spārniem.
  Bezdievīgi [bez] labs koncerts! :)

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: