Sapņu zeme

Dubai islands

Vienmēr esmu sapņojis kādreiz aizceļot uz tejieni, bet, lūk, ko raksta par to visu ceļojumu firma “Ansbergs Travel”. Mmmmm, nu vienkārši pasakaini :) Hm, tikai vienīgais mīnuss drošvien –  pārāk “sālīts” prieks…

Dubaju (Dubai) apskalo Persijas līča ūdeņi. Dubajas pilsēta ir emirāta galvaspilsēta. To uz divām daļām šķeļ 10 kilometru šaurs līcis, ko sauc par Hor-Dubaja. Dienvidu daļā, pazīstama ka Bar-Dubaja, atrodas Valdnieka birojs, kompāniju galvenie ofisi, bankas, muita, osta, televīzija un pasts.
Ziemeļu daļa, pazīstama ka Deira, ir biznesa un tūrisma centrs. Te atrodas lielākā daļa no veikaliem, tirgiem, skolām, viesnīcām, klubiem kā arī Dubajas Starptautiskā Lidosta. Šīs divas pilsētas daļas savienotas ar Al-Maktuma un Al-Garhuda tiltiem, un ar Al-Šandarga tuneli, kas stiepjas zem Al-Hora līča.
Modernie dzīves standarti un 21.gadsimta izsmalcinātība eksistē vienlaicīgi ar senlaiku kultūru, islāmu tradīcijām un pagājušo gadsimtu tikumiem. Straujajā attīstībā Dubaja vairāk, nekā jebkura cita AAE pilsēta, ir saglabājusi savas individuālas iezīmes. Līcis – Dubajas sirds, arī mūsdienās nosaka pilsētas daudzveidīgo būtību. Tas ir vienmēr pilns ar vienmastu kuģiem un nelielām abaru laiviņām, kuras kursē starp abiem krastiem un pārvadā pasažierus. Līča ainavu papildina Deiras pusē esošie daudzstāvu ēku silueti, starp kuriem īpaši izceļas Deira Tower (Deiras tornis).
Līča krastā, it īpaši Bur-Dubajā, atrodas daudzās viesnīcas, dažādu nacionālo virtuvju restorāni, bāri un kafejnīcas. Pilsētā ir 23 pirmās kategorijas viesnīcas („Hilton”, „Forta Grand Jumeira” un citas), otrās kategorijas viesnīcas („Astoria”, „Ambassador” un citas), trešās kategorijas viesnīcas, kā arī ļoti daudzās lētās viesnīcas studentiem un sīktirgotājiem. Dubaja ir viena no nedaudzajām vietām Āzijā, kur ēdināšana uz ielas nav saistīta ar lielu risku eiropieša kuņģim. Jūs droši varat ieturēt maltīti uz ielas, gluži kā restorānā: – sanitārais dienests šeit nav uzpirkts.

Advertisements

1 komentārs (+add yours?)

  1. nuucha
    Sep 22, 2007 @ 21:30:18

    toties man jau sen tur ir sapnis pavadīt vecumdienas šajā te mājiņā http://www.eliteresidence.net/ 59 stāvā 100 kvadrātmetrīgos apartamentos ar skatu uz tām palmām. Ceļojums uz Dubaiju maksā sākot no 600 Ls.

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: