Iz brouzeru vēstures… (1. daļa)

Tik liela daudveidība bijusi visus šos gadus cilvēku vidū un brouzeros, ko viņi lieto sērfošanai interneta plašumos.

Pirmais liela mēroga pazīstamais brouzeris bija NSTC Mosaic. Vēl toreizējā Mosaic programmētāju komanda laida klajā pirmo, vēl toreiz populāro brouzeri, sauktu par Netscape Navigator, vēlāk, laika gaitai ejot, pārdēvējot to uz Communicator, bet vēl laikam ejot, pārdēvējot to atpakaļ par Netscape. Šī brouzera popularitāte ilga līdz brīdim, kad 1999. gadā IT gigants Microsoft ar produktu Microsoft Explorer, ieņēma līderpozīcijas. Atvērtā koda Netscape versijai, laika gaitā attīstoties, tās radītāji lika pamatus Mozilla’i, kas bija kā Netscape brouzera iekšējais nosaukums un dienas gaismu ieraudzīja 2002. gadā. Laikam ejot, 2004. gadā tika radīts tāds ātrs atvērtā koda brouzeris kā Mozilla FireFox.

Tālāk, hronoloģiskā secībā, uzskaitīti pārējie…

  • WorldWideWeb. Tims Berners-Lī (Tim Berners-Lee) uzrakstīja pirmo brouzeri NeXT datoriem, sauktu WorldWideWeb. Pabeidzis tā pirmo versiju ap 1990. gada Ziemassvētkiem, brouzeris dienasgaismu ieraudzīja 1991. gada sākumā.
  • libwww. Berners-Lī ar savu vienu no studentiem, pārnes šo brouzeri uz C valodu, pārdēvējot to par libwww, kas dienas gaismu ieraudzīja 1991./1992. gadā.
  • Line-mode. Matemātikas students Nikolā Pelovs (Nicola Pellow), ieinteresēts iekš CERN, uzraksta brouzeri, balstītu uz līnijām, ko saprastu dažādas iekārtas, t.sk. teletaips (Datortermins: Tādu ierīču kā lentes perforatoru, reperforatoru un lappušprinteru kopums, ko izmanto telekomunikācijai. Termins sakrīt ar Teletype Corporation firmas zīmi. ©Tilde). 1991. gadā šī komanda pārnes brouzeri no Unix uz Mirosoft DOS bāzes, lai ikviens var pieļūt interneta tīmeklim.

Turpinājums sekos…

Avots: LivingInternet.Com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: