RSS lasītāji

RSS logoRSS lasītāji ir ne tikai populāri visā pasaulē, bet, redz, arī manā ikdienā :) Izrādās, atklāju, ka visorģinālākais no visiem viņiem ir tas pats jau labi zināmais Gūgles rīders, ko tikai tā šodien pa nopietnam sāku izmantot. Bet līdz tam…

Visu laiku lietoju Opera Mini savā mobilajā, kurā jau ar it kā ir Feeds (RSS barotnes), bet… pēdējā laikā pārāk bieži sāku saskarties ar visādām tur tehniskām ķibelēm (Internal Server Error, u.c.), beigās visas manas RSS listes kaut kur mistiskā kārtā pazudušas (Opera Mini izmanto viņējo proxy servera puses lasītāju) :P Domāju- vaig kaut ko mainīt… uzinstalēju uz sava PPC programmiņu, ko sauc Egress (skat. zemāk)

Egress

No vienas puses – programma ērta, arī automātiskā atjaunošana ir… bet- daudz laika un naudas aiziet par tiem upgreidiem caur GPRS… sāku domāt, līdz kaut kā netīšām uzdūros Gūgles produktam – Reader, ko jau daudzi tik ļoti slavina. Piereģistrējos. Hm … pirmais, kas jau likās uzmanības vērts – jamajam ir OPML failu apmaiņa (visu manu RSS barotņu imports/eksports vienā failā) – tas jau likās diezgan ērti. Vēl kas – ko šodien tā netīšām atklāju – izrādās, ka mobilajā brouzerī ierakstot to pašu adresi – http://www.google.com/reader, serveris pats atšifrē, ka nāc no kādas mobilās ierīces un parāda tam paredzēto – mobilo versiju. Oriģināli! Hm, pārlūkošana it kā nedaudz savādāka, nekā parastajā Reader versijā (nākas lasīt ierakstus pievienošanas kārtībā no jaunākā uz vecāko pa vienam), bet tik un tā ir ok! Laikam pie tā arī turpmāk palikšu.

Tas, lai pārāk nebaidītu lasītājus par mobilā telefona datu apjomu, piefiksēju, ka normāls teksts tur tikai apmēram 2kb no visa datu ielādes apjoma aiznjem. Protams, ja kāds attēls pagadās, tad tā nedaudz vairāk – sākot no 4kb un reizēm uz augšu. Bet, tas jau reti ;)

PS: Uz parastajiem dzelžiem lietoju ikdienā Opera brouzeri, kurā arī ir iebūvēts RSS lasītājs – it kā jau varētu to lietot, bet, tad, izlasot iepriekš barotni iekš Gūgles vai kur citur, nākas to ziņu lasīt divreiz… :P (Barotnes lasu gan iekš parastā PC, gan mobilā PPC)

Advertisements

2 komentāri (+add yours?)

 1. mobix
  Aug 29, 2007 @ 09:46:34

  Ui ar Google Reader esmu ļoti apmierināts :) No jebkura PC (mobilā ar) pieejamas manas abonētas barotnes, ko vairāk var vēlēties!

  Atbildēt

 2. guntisdk
  Aug 29, 2007 @ 21:57:51

  Žēl, ka šo lielisko iespēju atklāji tikai tagad :)

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: