Tiekamies Siguldā!

Sigulda - 800No 9. līdz 12. augustam, pamatojoties uz Siguldas mūra pils celtniecības uzsākšanu 1207. gadā, Sigulda aicina uz 800. jubilejas svinībām, kas klātesošos priecēs ar saturā bagātu, emocionāli piesātinātu svētku programmu. „Galvenais ir spēt uzrunāt skatītāju, klausītāju, rosinot pozitīvu sajūtu veidošanos, tādēļ svētku programmai jābūt saistošai ikvienam svētku apmeklētājam. Cilvēkiem svētki nav jāiedod lietās, bet gan sajūtās – priekā, sajūsmā, apmierinātībā”, stāsta projekta „Siguldai 800” vadītāja Jolanta Borīte.9. augusta vakarā 800 gades svētku priekšvakaru ieskandinās folkloras kopas Turaidas muzejrezervāta Dainu kalnā un svētku vēsts pa Gauju tiks vesta uz Siguldu.

Siguldas 800gades svinības tiks atklātas 10. augusta vakarā ar oriģināluzvedumu “Satezeles zelts”, kura libreta autore ir dramaturģe Inga Ābele, mūziku sarakstījis komponists Mārtiņš Brauns, uzveduma režisore ir Mirdza Zīvere, bet horeogrāfs Agris Daņiļēvičs.
Sigulda - logoSvētku nedēļā Krimuldas muižā notiks tradicionālā Vokaloģijas nometne. Tās noslēguma koncerti – džeza, garīgās mūzikas un koncerts kopā ar operas solistiem iekļauts svētku programmā. Svētku atklāšanu krāšņi ieskandinās Latvijā vienīgais grupas „Prāta Vētra” koncerts Panorāmas rata laukumā. Plānots, ka šis būs vienīgais “Prāta Vētras” brīvdabas koncerts Latvijā šosezon un tiks sagatavots īpaši šiem svētkiem. Līdz tam grupa koncertēs Dānijā, Lietuvā, Igaunijā,Ukrainā, Polijā, Turcijā un Krievijā.

Pasākuma programma un sīkāks apraksts [šeit]!

Bildes no pasākuma – Tiekamies Siguldā part II: “Ķeksītis ievilkts”

Advertisements

1 komentārs (+add yours?)

  1. ivars
    Jūl 31, 2007 @ 20:48:59

    krustneši uzdarbojas!

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: