Okeāns uz Marsa?

Interesants fakts, ka uz Marsa esot atklāts, ka tur pirms apmēram 2 miljardiem gadu bijis liels okeāns un tas esot aizņēmis trešdaļu marsa zemes kopplatības.

Pirmajā momentā jau varētu likties nereāli, ka kaut kas tāds tur ir eksistējis, bet ar katru lasīto rakstu vairāk un vairāk sāk ieintriģēt šī tēma par joprojām neatbildētajiem jautājumiem.

Hārvarda universitātes zinātniekiem izdevies izskaidrot iespējamās okeāna krasta līnijas īpatnības.

Reuters atgādina, ka garās (vairāki tūkstoši kilometru), nelīdzenās reljefa līnijas, kas attāli atgādina okeāna vai jūras krasta līniju, Marsa ziemeļu puslodē tika atklātas vēl pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, kad Sarkano planētu apmeklēja kosmiskā zonde Viking. Tagad papildu datus sniegušas Marsa zonde Global Surveyor un kosmiskie aparāti Spirit un Opportunity.

Līdz šim zinātniekus mulsinājis fakts, ka iespējamajai krasta līnijai ir ļoti ievērojamas augstuma variācijas – no 0,7 kilometriem reģionā, kas tiek dēvēts par Deitoronilusu, līdz 2,4 kilometriem Arābijas krasta līnijā. Teorētiski krasta līnijai visur būtu jābūt vienādā augstumā, norāda Reuters.

Tāpat nav skaidrs, kāpēc okeāns, kas aizņēmis aptuveni trešdaļu Marsa virsmas (izmēru ziņā tas salīdzināms ar Zemes Kluso okeānu), pēkšņi izzudis. Jāatgādina – pašlaik jau pierādīts, ka Marsa polos atrodams ūdens sasalušā stāvoklī, bet daži speciālisti uzskata, ka arī zem Marsa grunts varētu slēpties ievērojami ledus krājumi.

Tiešām interesanti – vai dzīvība būtu iespējama arī tur? Ir tik vēl daudz neatbildētu jautājumu par šo sarkano, noslēpumaino vietu, mūsu pašu galaktikā…

Citātu atsauce: www.tvnet.lv/zinas/tehnologijas/mistika/article.php?id=504531

Advertisements

2 komentāri (+add yours?)

 1. wannabe
  Jūn 28, 2007 @ 11:54:54

  Dikti gribās redzēt kādu alien’u?

  Atbildēt

 2. Krist2ps
  Jūn 28, 2007 @ 11:57:46

  Buutu interesanti uzzinaat – kas vinji taadi – ko eed, piemeeram :D

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: