Jāmaksā par citu stulbībām?!

Pāvilosta un Pelēkā kāpa. Foto: Jānis Vītiņš, www.zemesdraugi.lvIz nelielas vēstures…

Kādu laiku atpakaļ Rīgā, Berģos tika sataisīts skandāls par vienas kāpas norakšanu (tagad, starp citu, tur stāv iežogota pa pusei norakta kāpa), jo redz, kāds miljonārs sadomājis bij celt degvielas uzpildes staciju. Rīgas Dome satrakojās un sacēla brēku, ka nez no kurienes kāds bij dabūjis atļauju celties kāpu zonā. Tā arī vēl joprojām tur stāv pa pusei norakta kāpa, ja kāds ir to pamanījis, braucot virzienā no Juglas uz Siguldu, labajā pusē pirms Berģu tilta, nedaudz aiz krustojuma uz Brīvdabas muzeju…

Bet, kas tad notiek tagad?!

Pāvilostā, redz, vairāki miljonāri iedomājušies „nonest” visu Pelēko kāpu, kas ir ierakstīta aizsargājamo objektu sarakstā. Kas tad viņi ir un cik lielā teritorijā tad ir šī kāpa? Te nelieli izgriezumi no šodienas TVNet aktuālā raksta «Sabiedrībai jāsaziedo miljons, lai valsts varētu atpirkt kāpu teritoriju»:

Jau ziņojām, ka mēneša laikā kopš ziedojumu konta atvēršanas ieskaitīti 20 lati.

Dabas liegumā ietilpst 30 zemes īpašumi, no kuriem 26 īpašumi 23,2 hektāru platībā pieder privātpersonām. Plānotā dabas lieguma kopējā platība ir 42,5 hektāri.

Sakas novada pašvaldība piekrīt dabas lieguma izveidei tikai tad, ja īpašumi tiks atpirkti par tirgus cenu, kam, pēc Vides ministrijas aprēķiniem, nepieciešams aptuveni miljons latu.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” informācija, šī gada martā “Deglavparks” pilnībā savā īpašumā ieguvusi Kipras kompānija “Laymix Holding Limited”, līdz tam uzņēmums īsu brīdi piederēja juristam Jānim Butkevičam, bet no 2006.gada februāra līdz tā paša gada 29.decembrim – bijušā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora Viļņa Štrama sievai Brigitai Štramai.

Šī gada februārī zemi Pāvilostas pelēkās kāpas teritorijā iegādājies Leonīds Karuzins.

Četru zemesgabalus 4,11 hektāru platībā 2004.gadā šajā teritorijā iegādājies nekustamā īpašuma uzņēmums SIA “Kayser Property”, kura īpašnieki ir Rolands Anspuks, Jānis Lazdāns, Artūrs Šveds, Ilmārs Šveds un Marģers Počs, kas ir partijas “Latvijas ceļš” biedres bijušās Saeimas un Rīgas domes deputātes Aijas Počas dēls.

Lielākā pelēkās kāpas teritorijas zemes īpašniece ir Antra Lūsiņa, kurai piederošo trīs īpašumu kopplatība 28,31 hektāri. Viens no šiem zemesgabaliem daļēji pieder Argodam Lūsiņam, kurš ir “Kurzemes degvielas” īpašnieks, bet 2003.gadā žurnāls “Klubs” viņu minējis Latvijas 300 miljonāru sarakstā. Šie īpašumi Lūsiņiem pieder kopš 2005.gada.

Jau ziņots, ka Pāvilostas pelēkās kāpas zemes atpirkšanai Vides ministrija atvēra ziedojumu kontu. Konta numurs, kurā pārskaitīt naudu, ir LV91TREL721001G053204, Valsts kase, kods TRELLV22, saņēmēja Vides ministrija, reģistrācijas numurs 90000028508.

Jājautā – vai tiešām mūsu valdība ir debīla, sisti, vai kā?! Te tiešām varētu noderēt sakāmvārds un laba tautas paruna:

Sēž kā suns uz siena kaudzes – pašam nevajag, bet citam ar nedod.

Vai arī:

Citam bedri rok, pats vien iekrīt.

Raudi, smejies, lēkā vai krīti uz ceļiem, bet tas nu ir pāri visam…

Advertisements

1 komentārs (+add yours?)

  1. wannabe
    Jūn 26, 2007 @ 01:14:44

    Nav ko bļaustīties, viss notiek tā, kā tam jānotiek.

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: