Homoseksuālā Rīga? (Quo Vadis?)

Njā… šodien nedaudz pārsteidza raksts iekš TVNet par to homoseksuālistu gājienu Vērmanītī. Sāku domāt – uz ko iet mūsu valdība? No vienas puses – var redzēt – laikam jau saeimas telpas ir par šauru tam visam, ka vaig vilkt to dienas gaismā…

Iesākumam ielikšu te rakstu no TVNet arhīviem…

Par homoseksuālistu izpriecām maksās valsts

Jānis Ogle, NRA

05. jūnijs (2007)
06:45

Seksuālo minoritāšu gājiens svētdien norisinājās bez lieliem starpgadījumiem, un praida rīkotāji uzskata, ka ir īstenojies viņu mērķis – sabiedrība kļuvusi tolerantāka pret homoseksuālistiem. Savukārt policija uzsver – tikai pateicoties drakoniskajiem drošības pasākumiem, stingrai kārtībnieku kontrolei un drošības žogam, šogad izdevās novērst sadursmes starp praidistiem un viņu pretiniekiem.

Vērienīgu drošības pasākumu aizsegā, piesaistot ievērojamu sabiedrības interesi un izskanot mutiskiem apvainojumiem, svētdien Vērmanes dārzā notika seksuālo minoritāšu pārstāvju un viņu atbalstītāju gājiens. Pasākuma norisi aptumšoja tikai divu vīriešu organizēti petaržu sprādzieni, kuros cilvēki necieta. Saistībā ar uzbrukumu policija aizturējusi 1964. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk bijis trīs reizes sodīts, un viņa 1992. gadā dzimušo dēlu. Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava pastāstīja, ka saistībā ar notikušo pret abām personām sākts kriminālprocess par huligānismu. Svētdien Vērmanes dārzs līdzinājās neieņemamam cietoksnim.

Cik cilvēku pasākuma laikā rūpējās par drošību, netiek izpausts, atklājot vienīgi, ka bijuši iesaistīti vairāki simti kārtības sargu. “Sadursmes iepriekšējos gados bija galvenais iemesls, kāpēc bija nepieciešams ieviest šādus drošības pasākumus,” skaidro S. Pildava. Tieši tāpēc, ka praida sargāšanā bija iesaistīts tik daudz policistu, svētdien nevarēja notikt Rīgas velomaratona Tautas brauciens.

“Nepieciešamais finansējums, lai realizētu drošības pasākumus, ir no Iekšlietu ministrijas līdzekļiem, kas atvēlēti neparedzētiem gadījumiem,” Neatkarīgo informēja Iekšlietu ministra Ivars Godmaņa padomnieks Krists Leiškalns. Daudzi cilvēki bija ievērojuši, ka žogs ap Vērmanes dārzu atšķīrās no līdz šim dažādos pasākumos izmantotajiem nožogojumiem. “Drošībnieki izlēma, ka šoreiz vajadzētu izmantot ministrijas rīcībā esošo norobežojumu, kas tiek uzglabāts aģentūrā Valsts materiālas rezerves jau no NATO samita laika,” skaidroja K. Leiškalns. Pagaidām vēl nav zināms, cik valstij izmaksāja četru stundu ilgais homoseksuālistu pasākums, jo izdevumi vēl tiek aprēķināti.

Policijas pārstāvji uzsver, ka homoseksuālistu svētki Vērmanes dārzā notikuši bez starpgadījumiem tikai drastisko drošības pasākumu dēļ. Pasākuma dalībnieki šogad faktiski bija izolēti no sabiedrības, savas aktivitātes izvēršot tikai Vērmanes dārza teritorijā, turklāt viņus sargāja policisti un žogs. Praida rīkotājorganizācijas Mozaīka līdere Linda Freimane ziņu aģentūrai LETA sacīja – Draudzības dienu norise vērtējama pozitīvi, tāpēc ka arvien vairāk seksuālo minoritāšu pārstāvju kļūst drošāki, iziet ielās, mazinās viņu izolētība no pārējās sabiedrības.

Uzņēmējs Armands Stendzenieks, kurš svētdien Daugavmalā organizēja pasākumu Pasaule pret homoseksuālismu, Neatkarīgajai pastāstīja, ka pasākuma laikā nedaudz vairāk kā četri tūkstoši cilvēku parakstījuši tautas memorandu, kas nosoda homoseksuālismu. “Tās ir muļķības, ka mūsu pasākums bija mazapmeklēts. Policija informē, ka 11. novembra krastmalā vienlaikus bija vismaz četri tūkstoši cilvēku, bet, pēc apsardzes datiem, visas dienas laikā koncertu apmeklēja aptuveni 70 tūkstoši rīdzinieku. Salīdzinājumam – praidā bija daži desmiti Latvijas homoseksuālistu un pāris simti ārzemnieku,” sacīja A. Stendzinieks, piebilstot, ka pēc Jāņiem sāksies parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu, lai tauta varētu lemt par homoseksuālisma propagandas ierobežojoša likumprojekta apstiprināšanu.

Kopumā svētdien pasākumos Vērmanes dārzā un 11. novembra krastmalā administratīvi sodīti 17 cilvēki. Koncerta Pasaule pret homoseksuālismu laikā policija sastādījusi 15 pārkāpuma protokolus. Pieciem cilvēkiem protokols sastādīts par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibumā. Deviņi cilvēki sodīti par Rīgas domes noteikumu pārkāpšanu, atrodoties sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Vēl vienam pasākuma dalībniekam sastādīts pārkāpuma protokols par dzīvošanu bez pases vai bez deklarētas dzīvesvietas.

Njā, nu jāsāk domāt… kāds būs paraugs mūsu nākamajām paaudzēm? Vai skolās būs jāsāk runāt, cik labs ir homoseksuālisms? Cik tālu iesim? Vai tiešām mūsu valdība ir tik lēti uzpērkama, ka pieļauj šāda veida pasākumus Rīgas ielā? Nu nekas – neskatoties, ka tomēr tas viss pārsvarā notikās Vērmanītī, tomēr bija pietiekami skandalozs, lai to nepamanītu mūsu bērni… kam mēs zīmējamies acīs? Eiropai? Latvijai? Ehh… labāk padomāsim – vai tas mums vispār ir vajadzīgs? Kāda būs mūsu nākotne? Kur ir palikusi ģimenes svētība? Kur siltums? Vai baznīcas morāle to atbalsta?

Nez, manis pēc, naktsklubos var mīcīties cik uziet, vai kur citur… bet kādēļ to nest Rīgas ielās?

Quo Vadis? Kurp dodies?

Ak, jā – Post Scriptum – raksta oriģināls meklējams šeit –  http://www.tvnet.lv/zinas/article.php?id=501961 – ceru, ka TVNet piedos man par pārpublikāciju?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: