Aizliegta LV mūzikas lejupielādēšana latvijas torrentos/hubos?

Šorīt nedaudz pārsteidza šī ziņa, ko atradu Apollo portālā. Nu, tā teikt – spriediet paši…

Slēgta failu apmaiņas programma DC++ [141]
«Apollo»
Pirmdiena, 28. maijs (2007) 15:21

Latvijas Skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienības (LaMPA) sāktā cīņa, lai ierobežotu mūzikas nelegālu izplatīšanu internetā, vainagojusies ar pirmajiem panākumiem — elektronisko sakaru nodrošinātājs «UniNet» slēdzis pieeju DC++ habam, kas ļāva tā klientiem apmanīties ar mūzikas failiem, portālam «Apollo» pavēstīja LaMPA izpilddirektore Zane Logina.

Lai ierobežotu autortiesību un blakustiesību aizsargātu objektu nelikumīgu izplatīšanu internetā, LaMPA vēršas pie elektronisko sakaru nodrošinātājiem, lai tie labprātīgi slēdz pieeju failu apmaiņas programmām, jo saskaņā ar Autortiesību likuma 69. panta 7. punktu LaMPA savu biedru vārdā ir tiesīga prasīt, lai starpnieki, kuru sniegtie pakalpojumi tiek izmantoti nolūkā pārkāpt autortiesību vai blakustiesību subjektu tiesības vai kuri padara iespējamu šādu pārkāpumu, veic attiecīgus pasākumus, lai pārtrauktu izmantotāju iespējas izdarīt šādus pārkāpumus. Ja starpnieks neveic attiecīgus pasākumus, LaMPA ir tiesības vērsties pret starpnieku.

LaMPA atgādina, ka Latvijas likumi paredz sodāmību par autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem, arī internetā. Pēdējā laikā Latvijas tiesībaizsardzības iestādes un nevalstiskās organizācijas šim jautājumam pievērsušas pastiprinātu uzmanību.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: